Przejdź do treści
Strona główna » Rośliny » Trawy ozdobne

Trawy ozdobne

  Odmiany traw ozdobnych znajdujących się w ofercie:

  • Turzyca The Beatles – (na zdjęciu powyżej) trawa ozdobna o długich, ciemnozielonych, łukowato wygiętych liściach, które tworzą geste kępy. Rośnie na wysokość około 0,2 metra. Nie wymaga dużej ilości światła, jest odporna na choroby i szkodniki, powinna być sadzona na miejscach osłoniętych od silnego wiatru.

   

  • Turzyca Golden Fountain – kształtem przypomina fontannę, jej liście są cienkie, zielone ze złotym obrysem. Dorasta do około 0,3 metra wysokości. Idealna do nasadzeń w pobliżu zbiorników wodnych, jest mrozoodporna. Wiosną wymaga wycięcia suchych liści.

   

  • Turzyca Buchanana – dorasta do około 0,6 metra wysokości. Ma bardzo cienkie liście o czerwonobrunatnym kolorze, które wyglądają trochę jakby były zaschnięte, szczególnie zimą. Lubi miejsca słoneczne oraz półcień, można sadzić w pobliżu zbiorników wodnych. Zimą należy ją zabezpieczyć.

   

  • Turzyca Variegata – ma wąskie, lekko wygięte liście w kolorze zielonym o białym obrysie. W czasie kwitnienia ma żółte, ozdobne pręciki. Jest odporna na choroby i szkodniki. Jest dosyć wrażliwa na mróz, dlatego wymaga miejsca osłoniętego od wiatru oraz zabezpieczenia na zimę. Wiosną powinno się przyciąć suche liście.

   

  • Turzyca Praire Fire – kępiasta roślina, osiąga około 0,5 metra wysokości. Liście od dołu  są zielone ad połowy w górę są czerwone. Jest dosyć wrażliwa na mróz, dlatego wymaga miejsca osłoniętego od wiatru oraz zabezpieczenia na zimę.

   

  • Kostrzewa Intense Blue – intensywnie niebieska odmiana zimozielonej trawy ozdobnej o dłuższych niż u gatunku źdźbłach.Kostrzewa to niska, bylinowa, zimozielona trawa, dorastająca do 30-50cm wysokości i podobnej szerokości. Ma wąskie, prześwitujące liście, które sterczą szydlasto na wszystkie strony zwartej kępy. Niebieski kolor kostrzewy jest zmienny: od szaroniebieskiego po intensywny srebrzystoniebieski. Małe kwiaty pojawiające się od maja do lipca początkowo mają barwę niebieską, a z czasem brązowieją współbrzmiąc z niebieskimi źdźbłami trawy.

   

  • Hakonechloa smukła –  to trawa wieloletnia której ojczyzną jest Japonia. Jej nazwa pochodzi od góry Hakone i Chloa co znaczy po grecku trawa, macra to po łacinie szeroka gdyż tworzy rozłożyste kępy. Dorasta do 30-60 cm wys. i podobnej szerokości. Liście ma podłużne, lancetowate, zielone, złote lub w paski łukowato wygięte na zewnątrz i opadające kaskadowo. Kwiaty w formie kłosów pojawiają się od VIII do X i doskonale nadają się na świeże i suche bukiety. W łagodne zimy liście nie zamierają natomiast w  mroźne bezśnieżne część nadziemna może zasychać.

   

  • Ostnica Ponytails – ma proste, nitkowe, zielone liście. Dorasta do około 0,5 metra wysokości. Od końca czerwca tworzy liczne beżowe kwiatostany. Odporna na mróz, wymaga pełnego nasłonecznienia.

   

  • Tatarak Variegatus – ma mocne, płożące się kłącza, liście są biało paskowane. Osiąga około 2 metry wysokości. Można ją sadzić w wodzie do około 10 centymetrów głębokości. Cała roślina wydaje przyjemny, charakterystyczny zapach, który robi się silniejszy, gdy ona wysycha. Jest całkowicie mrozoodporna.

   

  • Tatarak Ogon – to karłowata, trawo podobna bylina. Osiąga do 0,5 metra wysokości. Liście są pasiaste, sztywne, mają złoto-zielony. Brązowieje zimą i wymaga przycięcia na wiosnę. Gdy roślina zaczyna się przerzedzać od środka, należy rozdzielić kłącza i je porozsadzać.

   

  • Imperata Red Baron – trawa rozłogowa, dosyć wolno rosnąca. Osiąga około 0,6 metra wysokości. Liście mają czerwone wierzchołki, a im starsza roślina tym kolor robi się intensywniejszy i zajmuje coraz większa część liścia. Jesienią przyjmuje kolor purpurowy. Wymaga dobrego nasłonecznienia, żeby utrzymać swoja barwę. Jest wrażliwa na niskie temperatury, dlatego należy ją zabezpieczać na zimę.

   

  • Rozplenica Little Bunny – osiąga około 0,4 metra wysokości. Liście są wąskie, zielone. Kwiatostany puszyste, walcowate, na początku zielonkawe, a później robią się kremowobiałe. Wymaga nasłonecznionego miejsca, osłoniętego przed wiatrem.  Na zimę należy ją okryć, a wiosna ściąć suche liście.

   

  • Rozplenica Hameln – liście osiągają nawet do 0,8 metra wysokości, a razem z kwiatostanem do 1 metra. Roślina przypomina kształtem tryskającą fontannę. Liście są wąskie, zielone, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo rudy kolor. Kwiatostany są puszyste, wąskie, walcowate, najpierw są zielonobiałe, potem robią się różowawe i na koniec szarobrunatne. Wymaga słonecznego miejsca, osłonięcia na zimę i ścięcia suchych liści wczesną wiosną.