Przejdź do treści
Strona główna » Rośliny » Cyprysik

Cyprysik

  Odmiany cyprysików, które znajdują się w naszej ofercie:

  • Sungold – (na zdjęciu powyżej) karłowa odmiana osiągająca 0,5 metra wysokości po 10 latach. Pędy zwisające i sznurowate. Zmienia kolor od złocistego do zielono żółtego.

   

  • Dilatush – krzew karłowy, wolno rosnący, osiąga około 1 metra wysokości po 10 latach. Docelowa wysokość to 2 metry. Pędy przypominają kształtem liście paproci i są ciemno zielone. Potrzebuje stanowiska słonecznego oraz podmokłego podłoża. Jest mrozoodporna.

   

  • Fernspray Gold – dość szybko rosnący krzew o kształcie stożka, osiąga około 5 metrów wysokości. Pędy przypominają kształtem liście paproci, mają złotożółty kolor. Potrzebuje stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatru. Jest mrozoodporna.

   

  • Lucas – wolno rosnąca odmiana, osiąga około 1 metra wysokości po 10 latach. Gałązki wachlarzowate, igły mają jasnożółty kolor. Najlepsze jest dla niej stanowisko słoneczne, wytrzymuje niskie temperatury.

   

  • Nana Gracilis – karłowy krzew o kulistym kształcie, jego docelowa wysokość to około 0,5 metra. Gałązki są skręcone muszlowato i są pokryte grubymi zielonymi łuskami. Potrzebuje żyznej gleby i osłonięcia od wiatru. Nie ma pełnej mrozoodporności, dlatego lepiej zabezpieczać go na zimę.

   

  • Nana Berg’s – karłowa odmiana, po 10 latach osiąga około 0,3 metra wysokości i 0,5 szerokości. Przyrosty poukładane, ulistnienie łuskowe, żółtozielone. Bardzo mrozoodporna, tolerancyjna w stosunku do pH gleby.

   

  • Ivonne – drzewo o przekroju stożkowym, dosyć szybko rosnące, osiąga 2,5 metra wysokości w ciągu 10 lat. Gałązki są drobne, pokryte łuskami o złocistym kolorze, końcówki opadają ku ziemi. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od wiatru, jest mrozoodporna. Odmiana dobra na sadzenie żywopłotów.

   

  • Filifera Aurea – dosyć wolno rosnąca odmiana, która po 10 latach osiąga około 1,5 metra wysokości. Gałęzie sznurowate, zwisające o złocistożółtym kolorze. Dobra do sadzenia w małych ogrodach lub kompozycjach mieszanych.